# Egzamin zawodowy — zadanie 8

> Źródło: matura.lol — https://matura.lol/question/a35-2019-styczen-egzamin-zawodowy-pisemny/zad/8
> Wersja Markdown strony zadania (dla asystentów AI). Przy cytowaniu podaj matura.lol i link powyżej.

- arkusz: Egzamin zawodowy A35 · styczeń 2019
- rok: 2019
- typ: closed

## Treść

Zadanie 8.
Korzystając z zamieszczonego zestawienia oblicz, ile wyniesie wartość wydanych z magazynu kremów
do rąk BIO na podstawie Wz 1/12/2018, jeśli hurtownia do wyceny rozchodu towarów stosuje metodę FIFO.
A. 1 260,00 zł
B.
1 300,00 zł
C.
1 350,00 zł
D. 1 380,00 zł
Zestawienie zmian w stanie magazynowym kremów do rąk BIO w hurtowni kosmetyków
Data
Dowód
Ilość
Cena jednostkowa
Wartość
01.12.2018 r.
Pz 1/12/2018
70 szt.
14,00 zł/szt.
980,00 zł
05.12.2018 r.
Pz 2/12/2018
50 szt.
16,00 zł/szt.
800,00 zł
12.12.2018 r.
Pz 3/12/2018
60 szt.
15,00 zł/szt.
900,00 zł
19.12.2018 r.
Wz 1/12/2018
90 szt.
?
?

## Odpowiedź

**Odpowiedź (oficjalny klucz CKE):** B
28
A

## Linki

- [oryginalny arkusz — PDF](https://matura.lol/pdf/a35-2019-styczen-egzamin-zawodowy-pisemny#page=3)
- [dane JSON](https://matura.lol/api/question/a35-2019-styczen-egzamin-zawodowy-pisemny/zad/8)
- [otwórz w wyszukiwarce](https://matura.lol/?problem=a35-2019-styczen-egzamin-zawodowy-pisemny%2Fzad%2F8)

_Ostatnia aktualizacja danych: 2026-10-03_
