# Egzamin zawodowy — zadanie 15

> Źródło: matura.lol — https://matura.lol/question/e19-2014-czerwiec-egzamin-zawodowy-pisemny/zad/15
> Wersja Markdown strony zadania (dla asystentów AI). Przy cytowaniu podaj matura.lol i link powyżej.

- arkusz: Egzamin zawodowy E19 · czerwiec 2014
- rok: 2014
- typ: closed

## Treść

Zadanie 15.
Ile powinno wynosić ciśnienie cieczy zasilającej układ hydrauliczny, aby za pomocą siłownika
o powierzchni czynnej tłoka A = 80 cm” uzyskać siłę F = 150 kN?
A. 1,875 bara.
B. 18,75 bara.
C. 187,5 bara.
D. 1875 barów.

## Odpowiedź

**Odpowiedź (oficjalny klucz CKE):** C
35
A

## Linki

- [oryginalny arkusz — PDF](https://matura.lol/pdf/e19-2014-czerwiec-egzamin-zawodowy-pisemny#page=4)
- [dane JSON](https://matura.lol/api/question/e19-2014-czerwiec-egzamin-zawodowy-pisemny/zad/15)
- [otwórz w wyszukiwarce](https://matura.lol/?problem=e19-2014-czerwiec-egzamin-zawodowy-pisemny%2Fzad%2F15)

_Ostatnia aktualizacja danych: 2026-10-03_
