# Egzamin zawodowy — zadanie 16

> Źródło: matura.lol — https://matura.lol/question/t07-2014-czerwiec-egzamin-zawodowy-pisemny/zad/16
> Wersja Markdown strony zadania (dla asystentów AI). Przy cytowaniu podaj matura.lol i link powyżej.

- arkusz: Egzamin zawodowy T07 · czerwiec 2014
- rok: 2014
- typ: open

## Treść

Zadanie 16.
Który z przedstawionych schematów należy zastosować kalkulując imprezę turystyczną dla
30 uczestników przy 10% marży?
Suma kosztów 1 000 Suma kosztów 1 000
świadczeń świadczeń
+ Podatek VAT + 23 + Marża biura
+ Marża biura podróży + 100
podróży + 100 + Podatek VAT +23
= Suma kosztów =1123 = Suma kosztów =1123
Cena na | uczestnika 1 123:30 = 37,43 Cena na | uczestnika 1 123:30 = 37,43
po B |
Suma kosztów 1 000 Suma kosztów 1 000
świadczeń świadczeń
+ Podatek VAT + 230 + Podatek VAT + 230
+ Marża biura + Marża biura po-
podróży + 23 dróży + 100
= Suma kosztów =] 253 = Suma kosztów =1 330
Cena na 1 uczestnika 1 253:30 = 41,77 Cena na | uczestnika 1 330:30 = 44,33
PD

## Odpowiedź

**Odpowiedź (oficjalny klucz CKE):** B
36
D

## Linki

- [oryginalny arkusz — PDF](https://matura.lol/pdf/t07-2014-czerwiec-egzamin-zawodowy-pisemny#page=5)
- [dane JSON](https://matura.lol/api/question/t07-2014-czerwiec-egzamin-zawodowy-pisemny/zad/16)
- [otwórz w wyszukiwarce](https://matura.lol/?problem=t07-2014-czerwiec-egzamin-zawodowy-pisemny%2Fzad%2F16)

_Ostatnia aktualizacja danych: 2026-10-03_
